Menu:
Fotogal�ria mesta Tren�ianske Teplice
Kontakt

MESTO TRENČIANSKE TEPLICE
Mestský úrad
M.R.Štefánika 4
914 51 Trenčianske Teplice
e-mail: podatelna@teplice.sk

Tel. 032 655 1500, 655 6715
0917 355 172 (orange)
Fax: 032 655 2232

alebo priame telefónne čísla

IČO:00312088 DIČ:2021080050

GPS:
48 54´ 37.79" N, 18 09´ 57 98" E


Úradné hodiny

Pondelok 08.00 16.00
Utorok 08.00 16.00
Streda 08.00 17.00
Štvrtok nestránkový deň
Piatok 08.00 15.00

Prestávka: 12.00 - 13.00Prehlásenie o prístupnosti

webmaster@teplice.sk

 

 

Námestie otvorené nadrozmerným kľúčom

Tohtoročné otvorenie kúpeľnej sezóny bolo iné, než na aké sme zvyknutí. Bolo to tým, že program mal nádych „všehochuti“ reprezentoval všetko, čo môže návštevník, ale aj obyvateľ Trenčianskych Tepliciach zažiť. Dozvedeli sme sa, že počas sezóny si na svoje prídu mladšie i staršie ročníky, deti, priaznivci umenia, vážnej hudby, ale i zábavy. Druhým dôvodom výnimočnosti podujatia bolo oficiálne otvorenie centrálneho námestia, ktorého rekonštrukcia bola ukončená v závere uplynulého roku.
Po koncerte mladého superstáristu Jerguša Oravca a jeho skupiny sa námestie preladilo do vážnej témy. Svoj priestor získal architekt Tibor Zelenický, ktorý spolu s architektkou Patríciou Kvasnicovou projektoval námestie a v minulosti aj pešiu zónu v Trenčianskych Tepliciach.
Andrea Puskailer, generálna riaditeľka spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice, vyžrebovala výhercu, ktorý sa zapojil do hlasovania o názov námestia. Námestie vďaka občanom získalo na jeseň 2011 názov Kúpeľné námestie.
„Do Trenčianskych Teplíc som bol poslaný ako žiak na prevýchovu za dvojku zo správania,“ pobavil prítomných hosť minister školstva, vedy, výskumu a športu Dušan Čaplovič. Podľa jeho slov turistický ruch predstavuje najdynamickejšie odvetvie hospodárstva, ktoré je postavené na prírodnom bohatstve, kultúrnych špecifikách a kvalitných službách, čo výrazne podporuje miestny a regionálny rozvoj. Okrem iného oznámil, že do Trenčianskych Teplíc možno zavíta ešte v druhej polovici mesiaca na odovzdávanie Ceny Karla Čapka.
Napokon bolo treba námestie otvoriť. Špeciálny kľúč, dlhý viac ako jeden meter priniesli dvaja vysokí mlčanliví páni s vysúvacími krkmi a neurčitým výrazom v tvári. Primátor mesta Štefan Škultéty potom symbolicky odomkol nielen námestie, ale aj ďalšiu kúpeľnú sezónu v Trenčianskych Tepliciach.
Vynikajúcim výkonom operného speváka Ota Kleina bol ukončený hlavný program.
Atmosféru promenády vytvoril Akordeónový orchester Úsmev, ktorý si za svoj výkon dva razy vyslúžil standing ovation. Na záver vystúpili deti a mládež z trenčianskoteplickej základnej umeleckej školy. Ich koncert sa skončil trošku predčasne kvôli malej dažďovej prehánke.
Námestie však lákalo aj sprievodným programom, vďaka ktorému bolo rušno aj v jeho ďalších častiach – nachádzali sa tu výtvarníci, ktorí tvorili priamo na námestí, prekrásne princezné a kúzelníci z RC Ovečka, skákací hrad, vysokí Maskuzani, s ktorými sa dalo odfotografovať , výstava vo foajé Hotela Krym venovaná námestiu, jeho histórii a stavbe.
Veríme, že každý návštevník si z programu vybral to svoje a užil si horúce májové popoludnie na Kúpeľnom námestí v Trenčianskych Tepliciach.Diskusia k článku.

Do tejto diskusie môžete písať svoje otázky, podnety a rady k súvisiacej téme.
V diskusiách netolerujeme: osobné útoky, vulgarizmy, obhajovanie a podnecovanie násilia, nenávisti a netolerancie, reklamu alebo zverejňovanie odkazov na iný web. ( * povinné)

Titulok: *
Meno: *
Priezvisko: *
Mesto/obec: *
E-mail: *
Kontrolný kód *
zobrazenie kontrolného kódu - pre nevidiacich kliknite na odkaz vpravo
vypočuť kontrolný kód
 

Vazeny pan primator 2012.05.09      09:45:44

Michal Parsky     Innsbruck     michalparsky(zavináč)zoznam.sk

Dna 5.5. 2012 som sa mal moznost zucastnit na otvoreni vasho Kupelneho namestia. Vase mesto sa za posledne roky opat stava perlou Karpat. Tak nadherne a moderne namestie sa na Slovensku nevidi. Funkcne, priestranne a ziadn gyc. Bol som naozaj velmi spokojny a do Tr. Teplic sa budem rad vracat.
S pozdravom M. Parsky, Innsbruck

Nádhera 2012.05.08      22:40:25

Pavol Rybanský     Bratislava     notewi(zavináč)azet.sk

Dobry den, v sobotu som navstivil vase prekrasne mestecko a bol som svedkom otvorenia kupelnej sezony. Som velmi prekvapeny ako sa za posledne roky Trencianske Teplice zmenili a spravil sa kus dobrej prace. Vase namestie je skutocnym klenotom. Nadherne, priestorovo dobre riesene a ponukajuce sa na rozne aktivity. Klenot v lone prirody. Myslim, ze len malo miest sa moze pochvalit takymto namestim a dolezite je, ze nieje gycove a podobajuce sa na ine ako vajce vajcu. Uz teraz sa tesim na dalsiu navstevu.
P. Rybansky, Bratislava
Dnes: 26. Máj 2017
Meniny má Dušan

Sponzorované odkazy

Hotel Panorama 

 

© Trenčianske Teplice 2017