Prestávka: 12.00 - 13.00

Prehlásenie o prístupnosti

webmaster@teplice.sk

Kúpeľný duatlon 2010

V Trenčianskych Tepliciach vyvrcholil duatlonový Slovenský pohár pre rok 2010. Absolútnymi víťazmi sa stali Karel ZADÁK a Kristína LAPINOVÁ.
14. ročník Kúpeľného duatlonu bol zároveň aj posledným športovým podujatím Slovenskej triatlonovej únie v roku 2010.
Za príjemného jesenného počasia na štart spolu nastúpilo 86 pretekárov z Čiech a Slovenska.
Karel Zadák sľub splnil, do Teplíc prišiel, a rolu najväčšieho favorita bez problémov uhájil. Po úvodnom behu viedol vynikajúci bežec Jaroslav Szabó, náročná cyklistická trať ho však odsunula mimo stupne víťazov. Po cyklistike s dostatočným náskokom prišiel do depa Zadák a dobehol si pre prvenstvo, titul „Betónový muž“, pohár primátora mesta Trenčianske Teplice, finančnú a vecnú cenu a samozrejme aj pre dostatočný počet bodov na to, aby sa stal víťazom celkového poradia Slovenského pohára. Nakoniec stupne víťazov patrili výhradne českým pretekárom. Najlepším Slovákom bol Gregor Fotul na 4. mieste. Sklamal Karol Džalaj, ale ako sa sám vyjadril, na štart nastúpil z plnej prípravy a hlavne na bicykli to výrazne cítil.
Medzi ženami suverénne zvíťazila Kristína Lapinová, aj keď počas úvodného behu s ňou prekvapujúco bežala juniorka Ivana Kuriačková. Lapinová získala tradične udeľovaný titul „Sladká lady“.
Milo prekvapil domáci junior Patrik Žilka, ktorý nielenže porazil Šimona Žáčika, ale vynikajúco skončil aj v absolútnom poradí - 5. miesto. Aj v kategórii junioriek milo prekvapila Ivana Kuriačková, ktorá podala výkon roka.
Napriek technickej náročnosti cyklistickej časti prišlo iba k jedinému pádu - Viliam Dinžík však do cieľa došiel. (zdroj triathlon.sk)

Diskusia k článku.

Do tejto diskusie môžete písať svoje otázky, podnety a rady k súvisiacej téme.
V diskusiách netolerujeme: osobné útoky, vulgarizmy, obhajovanie a podnecovanie násilia, nenávisti a netolerancie, reklamu alebo zverejňovanie odkazov na iný web. ( * povinné)