Menu:
Fotogal�ria mesta Tren�ianske Teplice
Kontakt

MESTO TRENČIANSKE TEPLICE
Mestský úrad
M.R.Štefánika 4
914 51 Trenčianske Teplice
e-mail: podatelna@teplice.sk

Tel. 032 655 1500, 655 6715
0917 355 172 (orange)
Fax: 032 655 2232

alebo priame telefónne čísla

IČO:00312088 DIČ:2021080050

GPS:
48 54´ 37.79" N, 18 09´ 57 98" E


Úradné hodiny

Pondelok 08.00 16.00
Utorok 08.00 16.00
Streda 08.00 17.00
Štvrtok nestránkový deň
Piatok 08.00 15.00

Prestávka: 12.00 - 13.00Prehlásenie o prístupnosti

webmaster@teplice.sk

 

 

Remeselníci znova v parku

Remeselníci, každoroční, ale i noví, znova vládli na jeden víkend kúpeľnému parku v Trenčianskych Tepliciach. Pestrý tovar mnohokrát lahodil oku a sám akoby volal na okoloidúcich: kúp si ma,  ja som pre teba ten pravý! A mnohí návštevníci tomu volaniu ani neodolali. Z nových remeselníkov sa objavili keramikári z Moravy, ktorí hoci prišli len na sobotu, vzbudzovali skutočný záujem. Majster kožiar z Prievidze tiež nemal núdzu o zákazníkov. A batikárka z Banskej Bystrice dokázala, čo všetko sa dá vykúzliť zo šiat na prvý pohľad vyzerajúcich veľmi obyčajne.
Pri stánku u Renčíkovcov si deti samé maľovali na odliatky zo sadry a kto chcel, pripravili mu bižutériu na objednávku. Ozembuchy s kozou hlavou sme mohli vidieť medzi drevenými výrobkami u Maslíkovcov. Ich náročné vypracovanie prilákalo veľa zvedavcov. Ale osvedčené stánky – večne voňajúci stánok Mystickej mydlárny z Moravy, stánok s medovinou vyrobenou podľa tradičnej receptúry, či medovníčky, valašky a fujarky z Nitranských Sučian sa tiež nenechali zahanbiť.
Uchu i srdcu lahodili vystúpenia folklórnym vystúpeniam. Folklórny spevácky súbor Teplanka spieval na pódiu, ale i priamo medzi remeselníkmi, čo vytváralo vynikajúcu atmosféru. Detský folklórny súbor až z Liptovského Mikuláša znova presviedčal, že folklór na Slovensku nezanikne a deti vniesli popod starú lipu nefalšovanú veselú náladu. Dospelý folklórny súbor Družba z Trenčína podal profesionálny výkon v nedeľu popoludní. Oživením boli tri vstupy mladého talentovaného harmonikára z Trenčianskych Teplíc, člena akordeónového súboru Úsmev, Petra Jerguša Párnicu. Jerguš hrá s chuťou a neskrývanou radosťou, čo sa určite prejavuje aj v hre samotnej.
Nuž, piaty ročník Festivalu ľudových remesiel je za nami. Konal sa v presunutom termíne na august, ale nestratil nič na svojej atmosfére. Bohužiaľ, uvádzať ho už nestihol legendárny Ferdo Rybníček, pre ktorého bolo toto podujatie srdcovou záležitosťou. Mariana Kuhlőffelová, ktorá sa chopila mikrofónu miesto neho, však  slovami a pozitívnou energiou nešetrila. Doprevádzal ju jej vnuk Maťko a spoločne si získali srdcia všetkých remeselníkov.  


Diskusia k článku.

Do tejto diskusie môžete písať svoje otázky, podnety a rady k súvisiacej téme.
V diskusiách netolerujeme: osobné útoky, vulgarizmy, obhajovanie a podnecovanie násilia, nenávisti a netolerancie, reklamu alebo zverejňovanie odkazov na iný web. ( * povinné)

Titulok: *
Meno: *
Priezvisko: *
Mesto/obec: *
E-mail: *
Kontrolný kód *
zobrazenie kontrolného kódu - pre nevidiacich kliknite na odkaz vpravo
vypočuť kontrolný kód
 

Dnes: 26. Máj 2017
Meniny má Dušan

Sponzorované odkazy

Hotel Panorama 

 

© Trenčianske Teplice 2017