Menu:
Fotogal�ria mesta Tren�ianske Teplice
Kontakt

MESTO TRENČIANSKE TEPLICE
Mestský úrad
M.R.Štefánika 4
914 51 Trenčianske Teplice
e-mail: podatelna@teplice.sk

Tel. 032 655 1500, 655 6715
0917 355 172 (orange)
Fax: 032 655 2232

alebo priame telefónne čísla

IČO:00312088 DIČ:2021080050

GPS:
48 54´ 37.79" N, 18 09´ 57 98" E


Úradné hodiny

Pondelok 08.00 16.00
Utorok 08.00 16.00
Streda 08.00 17.00
Štvrtok nestránkový deň
Piatok 08.00 15.00

Prestávka: 12.00 - 13.00Prehlásenie o prístupnosti

webmaster@teplice.sk

 

 

Petíciu na podporu Zelenej žaby podpísalo viac ako 6000 ľudí. Investor oceňuje podporu od ľudí

Tento týždeň sa ukončí petícia na podporu rekonštrukcie kúpaliska Zelená žaba. Podľa predbežných informácií signatári petície evidujú viac ako 6 tisíc podpisov. K prebiehajúcej petičnej akcii sa vyjadril aj majiteľ kúpaliska Zelená žaba Ivo Valenta:

Vážené dámy, vážení pánové,
dozvěděl jsem se o tom, že Vám není lhostejný osud termálního koupaliště Zelená žaba, které bylo někdejší chloubou vašeho města – Trenčianských Teplic. Bylo pro mne velmi příjemným překvapením zjištění, že z Vaší iniciativy dokonce vznikla petice, která si klade za cíl tento architektonický skvost zachránit tak, aby sloužil i našim dětem a vnoučatům. Pod petiční archy se podepsalo více než 6 000 lidí. Tento fakt mne ujistil v tom, že náš cíl - rekonstrukce Zelené žaby - je správnou volbou.

Když jsem se před několika lety rozhodoval, kde budu v rámci Slovenské republiky investovat, vyhrál právě Trenčiansky kraj, který mne doslova okouzlil. Považuji proto za důležité Vás ujistit o tom, že jsme stále připraveni rekonstrukci za 6 milionů eur zahájit, nicméně jak jistě víte, brání nám v tom stanovisko památkářů, se kterými se nám dodnes nepodařilo najít kompromisní řešení. Pokud navíc nezahájíme rekonstrukci do konce června 2014 přijdeme o evropské dotace a Zelená žaba bude ponechána svému osudu.

Ani přes výše uvedené skutečnosti se však nevzdáváme. Dále se snažíme jednat s kompetentními úřady a hledat možná řešení.

Ať už bude finální stanovisko zástupců památkového úřadu jakékoliv, rád bych Vás ujistil o tom, že si velmi vážím Vaší snahy přispět svými podpisy k záchraně Zelené žaby. Proto chci touto cestou poděkovat všem, kteří se do této spontánní, petiční akce zapojili a doufám, že i tato iniciativa napomůže k tomu, aby bylo rozhodnuto správně.

Patří Vám můj dík i velké uznání.

Ivo Valenta, Kúpele Zelená žabaDiskusia k článku.

Do tejto diskusie môžete písať svoje otázky, podnety a rady k súvisiacej téme.
V diskusiách netolerujeme: osobné útoky, vulgarizmy, obhajovanie a podnecovanie násilia, nenávisti a netolerancie, reklamu alebo zverejňovanie odkazov na iný web. ( * povinné)

Titulok: *
Meno: *
Priezvisko: *
Mesto/obec: *
E-mail: *
Kontrolný kód *
zobrazenie kontrolného kódu - pre nevidiacich kliknite na odkaz vpravo
vypočuť kontrolný kód
 

zverejnenie informacie 2014.06.02      21:02:15

Andrea Kalinová     Bratislava     andrea.kalinova(zavináč)gmail.com

Ja som iba reagovala na požiadavku o zverejnenie informácií. Pozitívne je, že z tohto listu vyplýva, ze p. Valenta chce pokračovať v rekonštrukcii. A áno, bola som ešte na fungujúcej žabe a veľmi si prajem jej záchranu.

Zelená žaba - úvahy 2014.05.28      23:50:48

Milan Šimovič     Pezinok     milansimovic(zavináč)rsb.sk

Príspevok a úvahy k problematike revitalizácie kúpaliska Zelená žaba rozdelím na 4 časti :
1.) Socializmus a úloha KPÚ (pamiatkári) pri zachovaní NKP ;vlastníkom NKP bol štát (využívané boli ako sýpky,starobince,polepšovne,ubytovanie proletáriatu apod.) pri ich devastovaní boli KPÚ iba štatistami-na obnovu alebo záchranu NKP nemal štát prostriedky. KPÚ boli štatistami aj pri búraní historických centier mnohých miest .Moja otázka : třeba im to teraz "spočítať" ?
2.) Sme po revolúcii - majiteľmi mnohých NKP sa stali mestá,obce,občania,súkromníci,firmy. A tu nastupuje vo vačšine investičných akcií snažiacich sa o obnovu pamiatok "diktát" KPÚ.Do úradov nastúpili nový odborníci-"tvrdo" presadzujúci "Zákon" .Nemala by sa im pripomenúť tolerancia a rešpektovanie súčasnosti s aktívnym
hľadaním prístupov riešenia problematiky obnovy NKP ?
3.) Zelená žaba - vychadzajúc z poznania procesu zachovania histórie a dedičstva v iných krajinách dávam do úvahy nasledujúci kompromis v představách investora versus KPÚ :
- Mesto Trenčianske Teplice zriadi Múzeum... (nielen Žaby ) ,kde budú originálne fragmenty z histórie města.
- Kúpalisko sa obnoví z užívacieho hľadiska vyhovujúce súčasným normám so zabudovanými "replikami",kde bude odkaz:originály uvidíte v Mestskom múzeu .
4.) Teraz "obchodnícky" pohľad .Nemyslím si že samotná revitalizácia kúpaliska prinesie investorovi úspěch (odrazu sa do Teplíc nahrnú tisícky navštevníkov !?).
K tomu je potřebné mimo iného zmeniť kvalitu správania sa Tepličárov voči svojim "zákazníkom" (prepáčte je tu istá podobnosť s Tatrancami).
A za ďalšie: v meste je Grand-kúpalisko . Aká je jeho náštevnosť? Budú dnešní návštevníci ochotní šľapať do kopca na Zelenú žabu? Keď nebude termálna voda , znesie investor náklady na ohrev vody v bazéne ?

Kto to je "tá" Andrea ??? !! 2014.05.28      00:03:13

Peter Hylák     Trenčianske Teplice     PeterHylak656(zavináč)azet.sk

Stále sa sám seba v ducho pýtam, kto to je (dočerta) ta "Andrea Kalinova".. Prečo žena ktorá pozná Trenčianske Teplice tak nanajvýš z obrázkov na wikipédií sa stále vyjadruje v neprospech nás obyvateľov.. Prečo ma niekto za potrebu stále riešiť kde pamiatkový úrad ustúpil a kde nie.. Verím, že ľudia-pamiatkári majú svoje smernice a snažia sa vykonávať svoju prácu čo najlepšie ako vedia. Na druhej strane by mohli pochopiť túto investíciu z pohľadu nás, bežných obyvateľov Tr.Teplic. Môžme investorovi hádzať polená pod kolená a čakať koľko to pán Valenta vydrží, on si raz povie DOSŤ, ale čo potom my, komu sa tým viac uškodí??.. Pani Kalinová tu píše,že KPU urobilo vela ústupkov a Zelená žaba stráca na originálnosti. Pani Kalinová vy ste to kúpalisko predpokladám ani v živote nenavštívila, tak prečo stále šírite zlo medzi ľudí ktorý si ho pamätajú a chcu svoje obľúbene kúpalisko späť?.. Vás nebude mrzieť keď s neho ostane ruina pretože ste z Bratislavy a nechodíte okolo každý deň ako ja alebo ostatný.. Myslím že treba dostať už konečne zdravý sedliacky rozum a investorovi ústupiť ako to len pôjde. Radšej budem mať menej podla vás "originálne" kúpalisko kde budem tráviť čas, ako zrúcaninu na ktorej bude ceduľa "chránená pamiatka". Na záver chcem len povedať, že držím investorovi a mestu palce a verím v štastný koniec. Tá petícia hovorí za všetko ako to dobre poznáme z latinského --> "vox populi, vox Dei-->hlas ľudu, hlas boží...

Len, aby sme boli v obraze... 2014.05.27      14:43:27

Martin Pančík     Bratislava     panco(zavináč)seznam.cz

Meno redaktorky pisucej tendencne proti obnove Zelenej Zaby je Barbora Kalinova ( http://trencin.sme.sk/c/7189666/kupalisko-zelena-zaba-je-skvost-tlak-na-zmeny-ho-moze-znicit.html ),
meno aktivistky z Opustenej rekreacie je Andrea Kalinova. Nahoda? Urcite nie. A konflikt zaujmov? Urcite ano.
Davam taktiez do pozornosti vyznam slova kompromis podla wikipedia: „Je to vzájomné vyrovnanie strednou cestou alebo dohoda na základe vzájomných obojstranných ústupkov. Na začiatku rokovania majú obe (alebo viacero strán) svoje vlastné často navzájom sa vylučujúce predstavy o riešení sporu.“. Takze obe strany musia ustupit, to znaci, ze v tomto pripade ustupili pamiatkari aj investor. Takze ten argument vyznieva, ze pamiatkari ustupili ked urobili kompromisy dost nelogicky. Ustupili obe strany aspon podla vyznamu slova kompromis. Ale najlepsia je odozva ludi, za niekolko dni viac ako 6000 podpisov je toho jasnym vysledkom co ako treba postupovat a hajit verejny zaujem.

Ústupky Pamiatkového úradu pri rekonštrukcii kúpaliska Zelená žaba 2014.05.22      21:53:49

Andrea Kalinová     Bratislava     andrea.kalinova(zavináč)gmail.com

Počas spracovávania PD obnovy kúpaliska Zelená žaba bolo zo strany pamiatkárov prijatých veľa kompromisných riešení a ústupkov investorovi :
- zmena prevádzky zo sezónnej na celoročnú v časti objektu- vináreň a reštaurácia s kaviarňou, ktorú investor zdôvodnil ekonomickým hľadiskom. Táto zmena si vyžaduje dodatočné zatepľovanie obvodových konštrukcií, vrátane presklených konštrukcií - čo spôsobuje problémy
- na bazéne sa nahradí z dôvodu zlého stavu konzolová časť novou ŽB konštrukciou po celej dĺžke- strata originálu
- do konštrukcie bazéna bude vložená nerezová vaňa – zmena materiálu
- pôvodne len plavecké dráhy sa doplnia zábavovou časťou- zmena dispozície
- vybudovanie malého welness centra za oporným múrom bazénu- zmena dispozície, vkladanie novej funkcie
- pristavanie výťahovej šachty k severnej fasáde- zmena dispozície, prístavba k pamiatke
- výmena celej stropnej konštrukcie nad kaviarňou z dôvodu zlého stavebného stavu- strata originálu
- zmena krytiny- z pôvodnej asfaltovej na titanzinkový plech / ktorý je omnoho drahší /
- výmena prakticky celej obvodovej drevo-presklenej steny kaviarne so zdvíhacími výplňami za drevené kópie s dvojsklami / povinnosť zachovať a obnoviť dva zdvíhacie prvky a jeden pevný /- strata originálu- asi najcennejši prvok v objekte
- výmena skoro všetkých okien na severnej fasáde za kópie s dvojsklami s povinnosťou zachovať jedno okno z každého typu- strata originálu
- dovolili sme investorovi zatepliť celú severnú fasádu, tiež zatepliť terasu pod kaviarňou
- do oceľovo presklenej steny I. NP sme povolili osadiť dvojsklá – čiastočná strata originálu
- k oceľovo prekleným stenám II.NP a III.NP - do svetlíkov osadiť dvojsklo, výplne dverí a ďalších plných polí v rámovej konštrukcii možno vymeniť za nové s lepšími tepelno izolačnými vlastnosťami - čiastočná strata originálu
- výmena azbestocementových panelov na objekte vonkajších šatní
- zachovanie dispozície aspoň jednej vnútornej šatne, ostatné- zmena dispozície
- poškodené omietky možno nahradiť omietkou rovnakého zloženia- strata originálu
- strop v bare- vytvorenie novej konštrukcie kupolového podhľadu- strata originálu

Zveřejněte informace 2014.05.22      01:12:26

Karel Beneš, Ing.     Ústí nad Labem     karel.m.benes(zavináč)email.cz

Vážený pane Valento,
doporučuji zveřejnit úplná znění všech případných negativních vyjádření, zejména však stanoviska památkového úřadu. Mám obavu, že i na Slovensku se uhnízdila typická česká vlastnost závist, kterou jsou postiženi zejména ti, kteří nic pořádného nevytvořili a jen napadají ty úspěšnější. Přeji Vám úspěch.
Dnes: 22. Máj 2017
Meniny má Júlia, Juliána

Sponzorované odkazy

Hotel Panorama 

 

© Trenčianske Teplice 2017