Prestávka: 12.00 - 13.00

Prehlásenie o prístupnosti

webmaster@teplice.sk

School Lobik 2014

V dňoch 15. 3. - 22. 3. 2014 sa v Trenčianskych Tepliciach konal medzinárodný turnaj hráčov do 16 rokov „TEJT U16  SCHOOL LOBIK“. Išlo už o deviaty ročník. Podujatie je súčasťou kalendára medzinárodných turnajov TEJT (tennis european junior tour). Turnaja s zúčastnilo 92 hráčov z celej Európy. Zahraničie reprezentovalo spolu 60 hráčov z 15 krajín (Rakúsko, Nemecko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Rusko, Holandsko, Taliansko, Rumunsko, Ukrajina, Slovinsko a ďalšie). Hralo sa na dvoch antukových dvorcoch v nafukovacej hale v športovom areáli na Baračke.

Najvyššie nasadená medzi dievčatami bola Kritstina Miletič zo Srbska ( 115. miesto v Európe) a medzi chlapcami reprezentant z Poľska Piotr Mutuszewski (23. miesto v Európe). V sobotu a v nedeľu sa hrala kvalifikácia, z ktorej do hlavnej súťaže postupovalo 8 dievčat a 8 chlapcov. V pondelok sa začala hlavná súťaž chlapcov a v utorok začínali prvé kolo hlavnej súťaže dievčatá.

Prvé kolá boli veľmi dramatické a vyrovnané. Už kvalifikácia naznačovala, že tento rok nebude núdza o dramatické zápasy. Dvojhru dievčat vyhrala reprezentantka zo Srbska Tijana SPASOJEVIČ nad našou reprezentantkou Viktóriou SUROVOU 6:4 6:4. Dvojhru chlapcov vyhral piaty nasadený Rus Dmitry SHATALIN, ktorý vo finále porazil nášho Martina FEKIAČA po peknom zápase v troch setoch  6:1 4:6 6:4.

Veríme, že turnaj sa podarí zorganizovať aj budúci rok.

Diskusia k článku.

Do tejto diskusie môžete písať svoje otázky, podnety a rady k súvisiacej téme.
V diskusiách netolerujeme: osobné útoky, vulgarizmy, obhajovanie a podnecovanie násilia, nenávisti a netolerancie, reklamu alebo zverejňovanie odkazov na iný web. ( * povinné)